(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

 “Prvi maj je praznik dela,

praznik žuljavih je rok,

naj bo pesem nam vesela,

ko zapoje prvi maj.”

                              

V petek, 26. 4., smo obeležili dva praznika, in sicer dan upora proti okupatorju – 27. 4. in praznik dela – 1. maj. S kratkim kulturnim programom smo obeležili oba praznika s petjem, plesom, recitacijami, deklamacijami in slišale so se tudi melodije naših mladih muzikantov. Ob kratkem filmu smo potovali v leto 1941, ko so okupatorji želeli izbrisati slovenski jezik, kulturo in običaje, a so se jim Slovenci uspešno uprli, hkrati pa je opomnik, da moramo tudi danes ceniti vrednote, ki so nam jih priborili naši dedki in babice. S prispevkom Infodroma smo potovali v leto 1886, kjer nam je bil razložen pomen praznika dela ter običaji in navade povezane z njim. Program smo zaključili s plesom in veselo zakorakali v  prihajajoče prvomajske dni.

 

Želimo vam lepe prihajajoče praznike in prvomajske počitnice!

https://video.arnes.si/watch/z8grxxvvtcjt

https://video.arnes.si/watch/v3c4qzj2srfc

Dostopnost