(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V mesecu aprilu sta se zaključili kar dve okolju prijazni  in dobrodelni akciji na naši šoli.

V prvi akciji, ki je stekla v okviru projekta ,,PODARI OBLEKO, POSADI SMREKO”, so učenci centralne šole OŠ Šmarje pri Jelšah zbrali 509 kg rabljenih oblačil od vseh 15 000 kilogramov v Sloveniji. Za odzivnost se organizatorji zahvaljujejo tako otrokom, staršem, kot učiteljem. Žal nam kot razred, ki je zbral največ oblačil, ni uspelo zmagati v projektu. Le-ta je prihaja z OŠ Bled in je zbral 524 kg. Upravičeno so osvojili izlet v Arboretum. Mi kot sodelujoča šola se že veselimo sajenja dreves, ki jih prejmemo za sodelovanje.                                                                               Na naši šoli je bil pri zbiranju najuspešnejši 8.E razred. Čestitke!

 

Druga akcija, ki poteka vsako leto na naši šoli, pa je ZBIRANJE ZAMAŠKOV z namenom doniranja zbranih sredstev od zamaškov v sklad društva za pomoč osebam z motnjami v razvoju ,,Vesele nogice”. Učenci so po pridnem prinašanju zamaškov v šolo zbrali le-teh slabih 70 kg. Društvo se zahvaljuje za ves trud, s katerim vzpodbujate svoje otroke tudi k ozaveščanju drugačnosti in empatije. HVALA!

Oba projekta dokazujeta slednje: ,,Skupaj smo močnejši, zmoremo več in z malimi koraki delamo spremembe.”

Dostopnost