(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Vsako leto, tretji petek v novembru, v šolah in vrtcih zadiši po domačih, lokalnih dobrotah. Tako je bilo tudi letos. Že nekaj dni pred 18. 11. 2022 smo se v vrtcu in šoli pričeli pripravljati na poseben zajtrk. Osrednja tema, ki je bila letos posebej izpostavljena, je mleko in mlečni izdelki. Letošnji slogan je tako bil »Zajtrk z mlekom – super dan!«. V ta namen smo si pripravili pogrinjke, se pogovarjali o peki kruha, o mleku in njegovih pozitivnih učinkih, o tem iz česa in na kakšen način pridobimo maslo, pogovor je tekel tudi o jabolkih in medu. V vrtcu kjer so manj obremenjeni z učnimi načrti so lahko več časa preživeli ob teh temah in ustvarjanju, vključili pa so tudi starše, ki so jim za ta dan spekli pirin in ovsen kruh iz domače moke, prinesli sveže kravje mleko iz lokalne kmetije, poskrbeli za med, ki ga prideluje eden najmlajših čebelarjev Zibike, manjkala pa niso niti domača, neškropljena jabolka. Vsi otroci so uživali v okusnem zajtrku ter ob posebej za ta dan okrašenih mizah. Posebnost tega dne je bil tudi obisk čebelarja Srečka Pantnerja, ki je otrokom in učencem razložil življenjski krog čebel ter slikovito opisal njihovo življenje in delo. Pokazal nam je opremo ter razložil njeno uporabo ter delo čebelarja. Za konec smo skupaj ob citrah zapeli že skoraj ponarodelo Slakovo pesem Čebelar. Zahvala gre čebelarju, ki nam je podaril nekaj litrov lokalno pridelanega medu. Vsi skupaj pa smo se strinjali, da je bil tradicionalen slovenski zajtrk še kako slasten, saj so nam ob koncu o tem pričale prazne mize in polni želodčki.

Učiteljice POŠ Zibika in vzgojiteljici DO Zibika

Dostopnost