(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Na robu mesta je stala hiša, hiša je imela streho, streha je imela žleb, v žlebu je bilo vrabčje gnezdo, v gnezdu je živela vrabčevka, vrabčevka je imela sina – čakajte, da zajamem sapo – vrabčevka je imela sina ptička mladička. Kakšen otrok je bil to! Prava zgaga.

(odlomek)

……………………………………….

Toda mama je spala. Vrabček je razširil perutnice in zletel. Letel je nad dvorišči in strehami, nad vrtovi in ulicami in iskal hrano. Takrat je zaslišal zraven sebe plahutanje drugih perutnic in zagledal je mamo, ki je letela ob njem. In vse je bilo v redu in prav.

(odlomek)

 

S pravljico o razvajenem vrabčku in njegovi mamici smo ugotavljali, če smo tudi mi razvajeni. Ker je bila učencem pravljica zelo všeč, so izdelali preproste lutke in z njimi zaigrali.

Dostopnost