(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

ZAČELI SMO V MAČJI HIŠI, V CELJU

V petek, 12. 4. 2024, smo se šestošolci, ki obiskujemo klub BFF (Best friends forever) navdušeni dobili v šolski knjižnici. Peš smo se odpravili na železniško postajo, kjer smo počakali na vlak. Ko je prispel, smo se vkrcali in izstopili na železniški postaji Celje. Nekaj metrov stran smo počakali na Celebus, ki nas je odpeljal do avtobusne postaje pri City Centru. Od tam smo se peš napotili proti Mačji hiši. Vsi smo komaj čakali. Po 20 minutah hoje smo prispeli. Tam smo se razdelili v skupne in si dobro razkužili roke in podplate čevljev. Nato je šla vsaka skupina v svojo sobo, kjer smo si ogledovali in božali mačke. Zelo nam je bilo všeč, da mačke niso bile agresivne ali napadalne. Sobe smo tudi zamenjali in si vedno razkužili roke in podplate čevljev. Ker so nas v Mačjo hišo prijazno sprejeli brezplačno, je vsak od nas za mačke prinesel igrače, posodice ali druge pripomočke za muce. Iz Mačje hiše smo zavili še v City Center v McDonalds. Nato smo se sprehodili po Celju in si privoščili sladoled. Fotografirali smo se z igralcem iz filma Šepet metulja in bili zelo veseli. Z vlakom smo se odpravili nazaj domov. Za nas je bil to res poseben dan, poln čustev, tudi joka. Domov smo šli z željo, da bi prav vsaka zapuščena žival našla svoje mesto pod soncem in nekoga, ki jo bo imel rad. Odločeni smo, da bomo sporočilo zaposlenih v Mačji hiši ponesli v svet in sami že danes začeli živeti v skladu z njim. (Zoja Pur, Monja Šalamon)

Znotraj projekta so nastale tudi foto montaže, s katerimi se bomo prijavili na mednarodni projekt Eko šole YRE (Young Reporters for
the Environment).

Članek v celoti, v slovenščini in v angleščini, pa si lahko ogledate na spodnjih povezavah.

OBISK MAČJE HIŠE

CAT’S HOUSE          

 

 

 

Dostopnost