(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V četrtek, 18. 4. 2024, smo se z Angleškim klubom odpravili v Črnuče na ogled Mednarodne šole British International School of Ljubljana, kjer se šolajo učenci z vsega sveta. Ob približno 8.20 smo se odpravili izpred šole, prispeli pa smo okoli desetih. Najprej smo pojedli malico, nato pa se razdelili v skupine, kjer smo izdelovali plakate najljubših počitniških destinacij. Nato smo se odpravili na ogled šole. Izvedeli smo, da imajo v šoli vrtec, osnovno in srednjo šolo. Imajo tudi šolsko gledališče in sedem glasbenih učilnic z raznimi inštrumenti. Nato so nas razdelili v dve skupini, ena je sodelovala pri pouku matematike, druga pa pri naravoslovju. Pri naravoslovju smo delali poskuse z barvanjem tekočine, pri matematiki pa utrjevali snov z računalniškimi aplikacijami. Poslovili smo se od svojih novih prijateljev in se odpravili nazaj v Šmarje. Na poti nazaj smo se pogovarjali o razlikah naše in njihove šole. Učenci mednarodne šole nosijo uniforme, pri pouku morajo obvezno imeti svoje računalnike, ura traja le 40 minut, ob začetku in koncu ure pa zvonec ne zazvoni. 

Bilo je zelo zabavno in poučno!

Neva Pinoza in Ema Šramel, 5. c

Dostopnost