(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V sredo, 17. aprila 2024, so se sedmošolci v Kulturnem domu Šmarje pri Jelšah srečali s pisateljico Ireno Androjno. V okviru nacionalnega projekta spodbujanja bralne kulture Rastem s knjigo so v začetku šolskega leta v dar prejeli njeno knjigo Modri otok, ki so jo brali za domače branje in se o njej pogovarjali pri pouku slovenščine.

Druženje s pisateljico je potekalo v prijetnem in sproščenem vzdušju. Kratek uvodni pogovor je povezovala knjižničarka Natalija Čokl, nato pa so besedo dobili učenci. Avtorici so zastavljali najrazličnejša vprašanja, povezana z njenim ustvarjanjem in delom. Zanimalo jih je marsikaj, npr. o glavnih junakih, o navdihu za pisanje, o vzornikih in najljubših knjigah.

Srečanje z njo bo učencem gotovo ostalo v posebnem spominu, saj se je vsakemu v knjigo tudi podpisala in se z njimi fotografirala.

 

 

 

 

 

Dostopnost