(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Spoštovani starši in skrbniki,

včeraj popoldan smo bili s strani Ministrstva za vzgojo in izobraževanja obveščeni, da je bila na spletu podana grožnja s strelskim napadom v šoli na področju Slovenije, ki naj bi se zgodil jutri, 10. aprila 2024.

Zjutraj je vodstvo šole najprej kontaktiralo pristojno Policijsko postajo Šmarje pri Jelšah. Zagotovili so nam, da so z napovedanim dogodkom seznanjeni in bodo opravljali svoje naloge v sklopu rednega preventivnega dela. Povečali pa bodo obhode rednih patrulj, še posebej v okolici šol.

Še pred pričetkom pouka smo vse zaposlene seznanili z vsebino okrožnice MVI in jih opozorili na to, da so še bolj kot sicer pozorni na morebiten nemir in vprašanja na to temo s strani učencev.

Za varnost naših učencev, vaših otrok, lahko največ naredimo skupaj; da jim prisluhnemo, jih slišimo in da opazimo, kadar nam s spremenjenim vedenjem sporočajo stisko.

V upanju, da nam neljubi dogodki ne bodo spremenili našega vsakdanjika in šolskih dejavnosti, Vas lepo pozdravljamo.

Ravnatelj Mitja Šket

  

Dostopnost