V okviru programa Otroški parlament smo bili kot šola povabljeni k sodelovanju v posvetu ˝JAMSTVO ZA OTROKE Z OTROKI˝, ki ga je organiziralo Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve in Zveza prijateljev mladine v sredo 9. 3. 2022 med 13.30 in 15.30 uro. Posvet je potekal v spletnem okolju Zoom in bo pomagal pri oblikovanju akcijskega načrta za Jamstvo za otroke. Našo Kozjansko regijo sta zastopala učenka Julija Golež iz 9.b ter Blaž Kolar iz 8.c.

V posvetu sta Julija in Blaž skupaj z ostalimi osnovnošolci razmišljala, kateri otroci nimajo enakih priložnosti v sklopu področij zdravje, izobraževanje (šolstvo), revščina in socialna izključenost, stanovanje ter kako lahko tem otrokom pomagamo.

Več o EVROPSKEM JAMSTVU ZA OTROKE si lahko preberete na spodnji povezavi:

SPREJETO EVROPSKO JAMSTVO ZA OTROKE