(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Svetovni dan voda vsako leto poteka 22. marca pod okriljem Združenih narodov. Ob tem dnevu se osredotočamo na večkrat spregledano realnost: voda ni le vir življenja temveč tudi temelj miru po svetu. Letošnji slogan Svetovnega dneva voda je »Voda in mir«, ki poudarja pomen vode ne le kot nujne življenjske potrebe, ampak tudi kot ključni element preprečevanja nesporazumov in spodbujanja trajnostnega razvoja.

Pogled v preteklost kaže na to, da so viri vode pogosto ključna točka napetosti in nesporazumov. Po drugi strani, pa je voda lahko tudi ključ do miru, kadar skupnosti in države sodelujejo pri upravljanju tega pomembnega naravnega vira.

Tudi na naši šoli vodi skozi leto namenjamo pozornost. Ob tem dnevu pa so učenci pripravili plakate in ozaveščali pomembnost vode.

Z učenci smo:

 • zbirali knjige na temo VODA. Jih brali, gledali slike …,
 • izdelali smo plakat o onesnaženi vodi,
 • izdelali smo plakat o kroženju vode,
 • izdelali plakat o pomembnosti vode,
 • se pogovarjali kaj nam voda pomeni,
 • razmišljali kje vse se porablja voda doma in v šoli,
 • obiskali šolski ribnik in spoznavali organizme v njem in ob njem.
   
  Nekaj utrinkov si lahko ogledate v galeriji.
Dostopnost