(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

PROJEKT KROKUS

Mednarodni projekt Krokus je namenjen obeleževanju spomina na umrle otroke v II. svetovni vojni.

S projektom se spominjamo milijona in pol otroških žrtev holokavsta. Učenci se seznanijo s tragičnimi dogodki II. svetovne vojne in otroških življenj med to vojno. V sklopu projekta so učenci 6. A  jeseni zasadili krokus – rumeni žafran, ki s svojo barvo spominja na rumene Davidove zvezde, ki so jih Judje morali nositi med II. svetovno vojno. Krokuse smo zasadili v obliki besede MIR, besede ki je v sodobnem svetu velikokrat le fraza. V času cvetenja krokusov, učitelji in tudi učenci, ki sodelujejo v projektu, drugim razložijo, kaj predstavljajo in se spomnijo otrok, ki so umrli v holokavstu. Hkrati se spominjamo tudi otroških žrtev vojn, ki žal še danes pustošijo.

S tem projektom ozaveščamo učence pred nevarnostmi diskriminacije in rasizma. Opolnomočimo jih za sprejemanje drugačnosti in spoštovanje vseh ljudi ne glede na njihov spol, verovanje, etnično pripadnost, narodnost …

Učitelja zgodovine Martin in Janja ter učenci 6. A

Dostopnost