(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Na POŠ Šentvid je prispel knjižni junak škrat Polde z daljnega kraja, OŠ Lovrenc na Pohorju. Ta bo skupaj s knjigo Magične pripovedke in zvezkom vtisov potoval od učenca do učenca. Tako bo otroke spodbujal k branju. 

Seveda pa smo tudi mi, učenci 1. Š, poslali svojega knjižnega junaka škrata učencem OŠ Lovrenc na Pohorju. Naredili smo ga iz časopisnega papirja in tapetniškega traku s tehniko kaširanje. Zamisel za ustvarjanje škrata v obliki lutke marionete smo črpali iz knjige Ujel sem škrata, avtorja Alberta Lota (prevod Vasja Bratina). Ta je ušpičil ogromno nezgod, zato smo ga ustvarili kot zeeeelo velikega.

Učencem OŠ Lovrenc na Pohorju smo napisali takšno pismo, za prenašanje domov skupaj z ljudskimi pripovedkami pa raje dodali lesenega škratka.

Petra Mauko

 

Dostopnost