(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V sredo, 6. 12. 2023, se je 14 naših učencev  v Zrečah udeležilo posamičnega regijskega tekmovanja v vseh kategorijah . Tako so tudi dekleta tekmovala s fanti in pri tem dokazala, da v šahovskem razmišljanju ne zaostajajo za njimi.

 
Konkurenca je bila velika in na koncu je Petru Opaliču v skupini F12 uspelo zasesti 3. mesto, dvema učencema, Tiji Mikez in Mihi Černeliču, pa je vsakemu v svoji kategoriji za las ušlo 3. mesto. Ponosnima četrtouvrščenima iskrene čestitke!
 
V najmočnejši kategoriji F15/D15 pa so bile igre res zelo napete. Ker je šah igra  tisočerih pravil, je vsaka najmanjša napaka lahko tvoja usodna. Tudi tukaj je Lucii Opalič uspelo zasesti odlično 4. mesto. 
Vsem 14 sodelujočim iskrene čestitke in veliko šahovskega razmišljanja še naprej.
 
Ker je posamično osnovnošolsko prvenstvo upoštevano kot kvalifikacije za posamično državno osnovnošolsko prvenstvo F12/F15 in D12/D15 v Mariboru, bo OŠ Šmarje pri Jelšah tam zastopal v soboto, 13. januarja 2024, naš Peter Opalič.
 
Dostopnost