(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Na podružnični šoli Šentvid pri Grobelnem se strokovne delavke dobro zavedamo, kako pomembna je bralna pismenost. Zato smo se letos odločili, da nadaljujemo s projektom NAŠA MALA KNJIŽNICA (NMK). S projektom želimo vzgajati mlade bralce, ki se bodo ob knjigah zabavali, krepili svojo ustvarjalnost in moč lastnega izražanja. Projekt spodbuja branje kvalitetnih knjig. Do sedaj smo prebrali Tinčka ali kaj me žgečka v ušesu? Tinček je slikanica o prav posebnem dečku, ki se mu dogajajo sila nenavadne stvari. Včasih ne vidi, spet drugič ne sliši. Zelo zanimiva pa nam je bila slikanica z ekološko tematiko Deklica in mesto. Nekje nedaleč stran v sivem mestu živi deklica. A sivo mesto je tako dolgočasno, da ptice, metulji ali sonce nikoli ne pokukajo vanj, in čeprav je v njem veliko ljudi, so vsi zelo osamljeni. Ko pa gre deklica iz mesta v gozd, zagleda čudovite barve. Jesenske barve v gozdu smo občudovali tudi z drugošolci ter ustvarjali z naravnimi materiali. Z ogljem smo poustvarjali po prebranem. Nekateri učenci so se spontano odločili za žive barve in naslikali pisan gozd. Preizkusili smo se tudi v slikanju s pomočjo računalniškega programa Slikar.                                                                         Mentorica: mag. Vesna Drofenik Jerič

 

Dostopnost