(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V četrtek, 16. 11. 2023, smo si z nekaterimi učenci, ki obiskujejo učne ure za nadarjene učence pri angleščini, ogledali muzikal z naslovom »A Christmas Carol«. O vsebini zgodbe smo se pogovarjali že v šoli, zato so bili učenci dobro pripravljeni na ogled. Odigrala ga je izvrstna igralska ekipa ADGT (American Drama Group Theatre) iz Mϋnchna. S skromno sceno, brez ozvočenja in s talentiranimi igralskimi ter pevskimi sposobnostmi so igralci pričarali pravljično božično vzdušje. Muzikal je bil izveden v angleščini. Potek zgodbe je bil nazorno prikazan, podprt z jasno, razločno in dovolj glasno izgovorjavo dramskega besedila.

Božična pesem Charlesa Dickensa se dogaja v Londonu. Pripoveduje o duhovno strtem človeku, ki mu je pomembno le bogastvo. Ebenezer Scrooge postaja vedno bolj osamljen. Nekega mrzlega božičnega večera se odpravi spat. V sanjah ga obiščejo kar štirje duhovi: njegov star – pokojni poslovni partner, Duh božične preteklosti, Duh božične sedanjosti in Duh božične prihodnosti. Po potovanju skozi čas, tudi v prihodnost, se Scrooge začne zavedati svojih napak, zato se na božično jutro prebudi kot nov, prerojen človek. Pomembna mu je le še ljubezen, zato začne svoje bogastvo deliti z ljudmi, ki ga obkrožajo.

Vsebina muzikala, še posebej njegov konec, je odlična iztočnica za vstop v praznični december.

Martina Krašovic

Dostopnost