(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V sredo, 15. novembra, smo imeli petošolci naravoslovni dan Zdrav duh v zdravem telesu. Gospod Jože Čuješ iz Splošne bolnišnice Celje nam je predstavil osnovne korake oživljanja ter kako nezavestnega človeka postavimo v bočni položaj. Naučili smo se tudi, kako naredimo kompresijsko obvezo ob močni krvavitvi. Gospa Petra Pleterski iz Zdravstvenega doma Šmarje pri Jelšah nas je popeljala v svet ustne higiene. Predstavila nam je pomembnost rednega in  pravilnega ščetkanja zob ter uporabe zobne nitke in medzobne ščetke. Z barvnimi tabletkami smo pregledali čiste  zobe za tekmovanje ter opravili pravilno ščetkanje zob. Gospa Barbara Gorenak iz Zdravstvenega doma Šmarje pri Jelšah pa nam je predstavila zdrav način prehranjevanja ter pomembnost raznovrstnih obrokov. Osvežili smo tudi znanje o nevarnosti gaziranih in energijskih pijač. Šolska kuhinja je poskrbela, da je bila malica ta dan zares raznovrstna. Učiteljica Tjaša Vrbek je v ritmu glasbe na uri aerobike naša telesa dobro razmigala in nas s sproščujočo glasbo tudi umirila. Vso pridobljeno znanje smo v zadnji šolski uri strnili v miselnih vzorcih.

Vsem sodelujočim se iskreno zahvaljujemo.

Učenci in učiteljice 5. razredov

Dostopnost