(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V tednu tradicionalnega slovenskega zajtrka smo se učenci POŠ Šentvid spomnili predvsem na marljive čebelice. Te poskrbijo, da se rastline lahko dalje razmnožujejo in s tem priskrbijo hrano za ostala živa bitja. Zelo smo jim hvaležni za med, ki je sestavni del tradicionalnega slovenskega zajtrka.

Da bi se našim pridnim delavkam kar najbolje zahvalili, smo jim zapeli Slakovo pesem Čebelar in pesem Leti, leti, čebelica od skupine Šani Šeni. Prepevanje pesmi Čebelar so z inštrumenti spremljali prvošolka Marisa (s cabaso), tretješolke Tisa (s palčkami), Olivija (z blok lesom), Julija (s strgalom), petošolca Nik (s palčkami) in Jože (z jajčki) ter mamica prvošolke s kitaro, ga. Marjetka Knafelc. V ritmu valčka so zraven zaplesali učenci 4. razreda pod mentorstvom učiteljice Ivice Rošer ter šentviška folklorista, ga. Dragica Godec in g. Blaž Jug, mami in stric petošolca. Petje pesmi Leti, leti čebelica, ki so jo zapele tretješolke pa je s harmoniko spremljal devetošolec Tobija.

 

Čebelicam smo naslikali čebelnjak ter pridne živalice narisali s črnim flomastrom na slikanih panjih.

Zapisala: Petra Mauko, učiteljica OPZ POŠ Šentvid

Dostopnost