(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V četrtek, 09.11.2023 smo se nekateri devetošolci z učiteljico kemije odpravili v Celje na GCC. Na začetku prireditve nas je šolski bend s pesmijo popeljal v začetek zanimivega znanstveno očaranega dne. Sledilo je predavanje ge. Andreje Gomboc iz Fakultete za fiziko Nova Gorica, ki je govorila o spreminjajočem se nočnem nebu. Predavanje je bilo zanimivo in naučili smo se veliko novega o našem vesolju in napravah, s katerimi lahko le tega opazujemo. Med krajšim premorom smo si ogledali šolo. Sledile so že ves dan pričakovane delavnice. Najprej smo poskušali ujeti mavrico, kar je zagotovo vsem uspelo. Nadaljevali smo z ‘glasbeno’ delavnico in se preizkusili v igranju  boom palic. S profesorico glasbe smo se naučili veliko novih ritmov. Zadnja postaja pa se je imenovala Poskus s plini, kjer nam je različne pline predstavila profesorica kemije. Ta del mi je bil najbolj zanimiv, saj smo lahko videli mnoge kemijske reakcije, utekočinjen dušik, gorenje bombona v čistem kisiku, lastnosti ogljikovega dioksida in ostalo. Profesorica se je malo poigrala s svojim glasom in vase vdihnila helij, ki je njen glas popolnoma spremenil.

Naš dan znanosti se je končal z veliko novega, pridobljenega znanja za našo prihodnost ter z mnogimi lepimi spomini, ki smo jih prav gotovo vsi odnesli iz GCC.

Maša Novak, 9.c

 

 

Dostopnost