(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Starši smo vzor obnašanja v prometu. Naše otroke bomo tako najbolje opremili za varno in samostojno udeležbo v prometu.

Otroci so velikokrat pešci. Besedo pešec pogosto uporabljamo tudi za tiste, ki se vozijo s skirojem, kotalkami, rolko, vozičkom. Otroci do sedmega leta potrebujejo spremstvo odraslega. Za pešce, ki uporabljajo skiro, rolko, kotalke itd., veljajo ista pravila in zakoni kot za pešce brez pripomočkov (ne pa pravila za kolesarje). Hitrejši pešci (s skirojem, rolkami, kotalkami …) morajo biti zaradi večjih hitrosti še posebno pozorni.

Zato spomnimo na aktivno rabo odsevnikov, ki lahko pešcem v mraku, temi in pogojih slabše vidljivosti reši življenje.

Veliko varnih in nasmejanih sprehodov tudi med jesenskimi počitnicami vam želimo.

Ravnatelj Mitja Šket

 

Dostopnost