(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V četrtek, 12.10.2023, smo na POŠ Mestinje imeli JESENSKI EKO TEHNIŠKI DAN.

Učenci so si najprej izdelali škrniclje za kostanje in jih okrasili z jesenskim listjem. Kostanji so se počasi kuhali, mi pa smo medtem pripravljali jabolčni zavitek. Učenci so se čisto sami lotili celotnega postopka: od lupljenja in ribanja jabolk do polnjenja zavitka. Ob tem smo odkrili mnogo novih talentiranih kuharjev in kuharic. Ker želimo vzpodbuditi zavest o skrbnem ravnanju s hrano, smo porabili tudi tekočino iz jabolk in si tako pripravili slasten svež jabolčni sok. Iz odpadnih materialov smo izdelovali strašila in jih ponosno postavili na razstavo.

Ob koncu tehniškega dne smo smo iz šolske gredice nabrali meto, okrasili svoj zavitek in v sončnem vremenu ob ritmih glasbe uživali v kulinaričnih poslasticah.

V galeriji pa le nekaj utrinkov res zabavnega dne. 

Dostopnost