(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V petek, 6. 10., nas je v 1. in 2. razredu POŠ Zibika obiskala knjižničarka Monja, ki nam je prebrala čudovito pravljico z naslovom Tiho, tukaj beremo!

Zgodba pripoveduje o lačnem in utrujenem volku, ki prispe v mirno, zaspano vas. Približal se je ograjeni kmetiji in s tuljenjem prestrašil živali. Zajčki in piščanci so se na smrt prestrašili, krava, raca in pujs pa se še premaknili niso, saj so bili zatopljeni v branje. Tudi volk je želel biti lepo vzgojen in učen, zato je odšel v šolo in se učil brati. Bral je, vse dokler ni bilo branje tekoče, brez zatikanja. Obiskoval je knjižnico in si v knjigarni kupil svojo prvo knjigo pravljic. Z branjem je nato navdušil živali na kmetiji, ki so ga z veseljem poslušale. Na koncu so se vsi skupaj odpravili po svetu pripovedovat pravljice. Učenci so bili nad obiskom knjižničarke in pravljice zelo navdušeni, še posebej prvošolci, saj so v dar dobili čisto svojo knjigo z naslovom Hiša selivka.

                                                                                                                        Patricija Babnik, učiteljica 1. in 2. Z

Dostopnost