(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Mesec skupnega branja smo v naši šoli vzeli zares. Načrtovali in izvedli smo veliko aktivnosti, ki jih ne bomo izvajali le en mesec, ampak skozi vse šolsko leto.                                                                     

Prvošolci smo povabili starše, babice, da so nam zjutraj, prvih deset minut, prihajali prebirat pravljice.  Lučke, ki so zasvetile v očeh otrok, so nam povedale vse.                                                                                                                                                                                           

Z ga. Gusto Grobin smo potovali s pravljico. Njenega obiska se vedno veselimo. Spremljala sta jo Marjetica in Peter. V pravljici smo spoznali ježka, ki je moral prečkati cesto, da je odšel v tujino, kamor si je zelo želel. Spoznal pa je, da je povsod lepo, a doma je najlepše.                                            

Ob uradnem začetku Bralne značke, 17. septembru, nas je popeljala v svet branja naša knjižničarka ga. Monika s pravljico Tiho, tukaj beremo.                                                                                                         

V dar so prvošolci dobili knjigo Hiša selivka, ki smo jo skupaj prebrali.                                                                                                    

Knjižničarki pomagava pri prebiranju knjig za bralno značko tistim učencem, ki še sami ne zmorejo.           

Otroci iz vrtca so v Tednu otroka prišli v šolsko knjižnico, kjer so prisluhnili pravljici Nekoč je bila…

Učence spodbujamo k branju na vsakem koraku, v jutranjem varstvu, pri pouku, da berejo drug drugemu in na sploh. Saj kot je Tone Pavček napisal:

 

BRATI POMENI POČETI PODVIGE.

BRATI JE MOŽNO MARSIKAJ.

RECIMO: GROZDJE IN FIGE IN KNJIGE

IN MED BRATI ŠE KAJ.

 

BRATI JE NASPLOH ENOSTAVNO.

ČRKE HRUSTAŠ KOT ZALOGAJ.

TEŽE PA JE, A TUDI BOLJ SLAVNO,

BRATI PRAVILNO IN HITRO NAZAJ.

 

A NAZAJ SE DALEČ NE PRIDE.

PRAVO BRANJE LE DALJE IN DALJE GRÉ

ČEZ ČRKE IN PIKE, ČEZ VRTE IN HRIBE

V KOROMANDIJO ALI ŠE DLJE.

 

Marta Koprivc, učiteljica POŠ Šentvid in prostovoljka Doma upokojencev Šmarje pri Jelšah, je v okviru projekta Mesec skupnega branja organizirala branje prisrčnih in pozitivno obarvanih zgodbic in pravljic v domu upokojencev. Štirje učenci POŠ Šentvid pri Grobelnem, drugošolka Margit Korenjak Šoster, tretješolka Julija Gelb, četrtošolka Iva Platovšek in petošolec Nik Dečman, so razveselili varovance Doma upokojencev Šmarje pri Jelšah. Za nevsakdanji nastop so se učenci pripravljali pri urah Bralne značke pod vodstvom mentorice Mojce Lupšina in pri urah podaljšanega bivanja. Da je bilo druženje še bolj pristno,  so delovni terapevti  Doma upokojencev  ob tej priložnosti pripravili čajanko s prigrizki.

 

Dostopnost