(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Devetošolci so se v petek, 29. 9. 2023 odpravili na strokovno ekskurzijo po domači pokrajini – Obpanonski pokrajini. Najprej smo se napotili proti Štajerski prestolnici in se ustavili na letališču Edvarda Rusjana. Učenci so šli skozi ves protokol kot potniki letalskega prometa, nato pa so si ogledali še gasilsko vozilo namenjeno intervenciji na letališču ter hanger s privatnimi letali. Sledil je voden ogled centra Maribor in nekaj prostega časa za sladoled ali malico iz nahrbtnika. Pot nas je vodila še do Slovenskih Konjic, kjer smo si ogledali Center ponovne uporabe in se seznanili z zelenim kontejnarskim načinom življenja. Vse se da namreč ponovno uporabiti – direktno ali pa z minimalno predelavo. Nazadnje smo si ogledali še Samooskrbeni center Dole v Poljčanah, kjer so nam bile predstavljene vrtne metode samooskrbe, zemljanka ter jurta oz. mongolska hiša kot stalno prebivališče. Ob prihodu v Šmarje pri Jelšah smo bili polni novih vtisov in opremljeni z uporabnim, praktičnim znanjem, ki ga lahko prenesemo tudi v domače bivalno okolje.

Dostopnost