(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V torek, 26. septembra, so petošolci centralne šole in podružnic obeležili Evropski dan jezikov. S pomočjo gostov so spoznali države Francijo, Italijo in Nemčijo ter poslušali jezike, ki jih tam govorijo. Sprehodili pa smo se še malo dlje po svetu, do Peruja in poslušali kakšen jezik govorijo tam. S pomočjo Ekološko-kulturnega društva Za boljši svet smo potovali po celem svetu in spoznali kakšno glasbo poslušajo v Indiji, kako so oblečeni na Japonskem, kako gredo otroci v šolo na Grenlandiji in še ogromno drugih zanimivih dejstev. Najpomembneje pa je, da so nam skozi predstavo pokazali, da so najlepši, najmočnejši in najpametnejši ljudje tisti, ki spoštujejo druge ne glede na bravo kože, narodnost, jezik in vero ter jih sprejemajo v svoje življenje in jim pomagajo. 

 

Dostopnost