(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Naše prvošolce smo popeljali v svet branja v ponedeljek, 18. septembra, dan po dnevu zlatih knjig in ob uradnem začetku branja za bralno značko.

Zvedavi pogledi naših najmlajših, navdušenje nad lutkama Olijem in Piko, ki sta spremljali knjižničarki Moniko in Monjo, in veselje ob prejemu knjižničnih izkaznic so zaznamovali naše srečanje v šolski knjižnici. Prvošolci so z zanimanjem prisluhnili pravljici Tiho, tukaj beremo!, zgodbi o zelo vztrajnem volku, ki se je učil brati. Čeprav je počasi napredoval in je z nerazločnim branjem v slabo voljo spravljal živali na kmetiji, je na koncu postal pravi mojster branja.

Da bodo tudi naši najmlajši postali pravi mojstri branja so si prvič izposodili slikanico, ki jo bodo prebrali skupaj s svojimi starši. Spregovorili smo tudi o pravilih izposoje in vračanja knjig.

S tem dogodkom smo prvošolce povabili k branju ter jim zaželeli, da bi radi prihajali v knjižnico in z zanimanjem odkrivali knjižne zaklade.

Knjižničarki M&M

Dostopnost