(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Tako kot vsi otroci, so tudi otroci na POŠ Zibika zelooo radovedni. Učiteljice smo se zato odločile, da bomo ob mesecu nacionalnega branja radovednost povezale s tednom otroka, ki sledi prvi teden v oktobru. Najpogostejše otroško vprašanje je “zakaj”, odgovor pa se najpogosteje začne z “zato”. Letošnje geslo v tednu otroka je tako: »ZAKAJI IN ZATOJI RADOVEDNOSTI«. Starejši učenci so ostalim učencem vsak dan brali zgodbe iz knjige Radovedne pravljice, pisatelja Slavka Pregla. Teden branja smo zaključili s knjižničarko Moniko, ki je prvošolcem tudi podelila izkaznice za knjižnico. Vsi skupaj smo jim zaželeli, da bi čimprej gladko brali ter prebrali veliko zanimivih knjig. Skupaj smo ugotovili, da ni nič narobe, če smo malo radovedni, saj nas to vodi do novih spoznanj in napredka.

Dostopnost