(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Učenci 6. razredov so se v petek, 15. septembra 2023, odpravili proti Notranjski. Polni pričakovanja smo stopili naproti prvi strokovni ekskurziji v tem šolskem letu. Naša prva postojanka je bila vas Dolenje Jezero, kjer smo si ogledali maketo in multivizijo Cerkniškega jezera. Slednje je bilo delno polno zaradi obilnih poletnih padavin. Predstavljena nam je bila tudi domača žaga in 23 ter 18 metrov dolga čolna, katera sta bila izdelana po starih običajih, povsem ročno, za vožnjo po jezeru. Del poti ob jezeru, vse do Otoka, smo prevozili z lojtrniki. Vsekakor bomo omenjeno vožnjo s konji pomnili kot adrenalinsko po stran poteh Cerkniškega jezera. Naslednja postaja je bil krajinski park Rakov Škocjan. Ogledali smo si ruševine cerkvice sv. Kancijana, se sprehodili do Tkalca jame in spoznali bajko o Tkalca možu. Odšli smo v dolino reke Rak in si ogledali Veliki naravi most še od spodaj navzgor, saj smo predhodno hodili in se vozili po njem. Po ogledu Malega naravnega mostu pa nas je pot peljala še do gradu Snežnik, katerega smo občudovali samo na zunaj, se sprehodili okoli njega ter se naužili lepote okolice. Čakala nas je še precej dolga pot domov, kamor smo se vrnili v večernih urah.

Nekaj fotografij pripenjamo v galerijo, vtisi in lepi spomini pa ostajajo z nami, saj Notranjska nikoli ne razočara 🙂

Dostopnost