V ponedeljek, 11.9.2023, smo se z učenci podružnične šole Mestinje odločili, da izkoristimo zadnje sončne in tople dni pred prihodom jeseni in se odpravimo v gozd.

Ta čudovita naravna učilnica nas je pričakala z obilico zakladov, ki jih ponuja narava v tem letnem času.

Prvi del naravoslovnega dne smo preživeli v gozdu, kjer smo iskali jesenske plodove. Učenci so z zanimanjem raziskovali različne vrste dreves, nabirali kostanje, želode in liste različnih barv ter se učili prepoznavati različne drevesne vrste. Medtem smo se tudi orientirali po gozdu in se učili pomembnih veščin preživetja v naravi.

Po vrnitvi v šolo smo z jesenskimi plodovi ustvarjali različne okrasne izdelke, ki smo jih postavili na razstavo v garderobo šole.

Narava nam vsak dan ponuja neprecenljive lepote in priložnosti za učenje. Ta naravoslovni dan je bil odlična priložnost za učence, da se povežejo z naravo, raziskujejo in ustvarjajo ter obenem spoznajo, kako pomembno je ohranjati naše naravno bogastvo.

Imeli smo se lepo, poskrbeli pa smo tudi, da nam bodo naši izdelki polepšali prihajajoče jesenske dni.