(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V petek, 16. novembra 2018, smo obeležili Dan slovenske hrane. Prvo šolsko uro smo namenili zajtrku, za katerega smo ponudili živila slovenskega porekla, nekatera od njih tudi ekološko pridelana. Seznanili smo se z našimi lokalnimi dobavitelji, ki smo jih z učenci tudi že obiskali.

Sedmošolci so obiskali čebelnjak, kjer so jih sprejeli člani Društva čebelarske družine Šmarje pri Jelšah in jim približali čebelarstvo ter pomen čebel za pridelavo hrane. Petošolci so dan namenili zdravemu načinu življenja, tako da so se ob zdravi prehrani tudi gibali in poskrbeli za zdravje svojih zob.

Naš namen je, da bi ozavestili otroke o pomenu zajtrka, prednostih lokalno pridelanih živil, pomenu samooskrbe, kmetijstva in čebelarstva, o pravilnem ravnanju z odpadki ter o pomenu zdravega načina življenja. Te vsebine vključujemo skozi celotno šolsko leto.

 

 

Dostopnost