(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Letošnji Teden otroka je potekal od 1. do 7. oktobra. Osredotočili smo se na pomen kvalitetnega preživljanja prostega časa. Zavedamo se, kako dragocen in pomemben je. Tako za otroka, kot za celotno družino. To je tisti čas, ki si ga otroci lahko organizirajo po svoje, ko iščejo tisto, kar jih veseli in navdušuje. Se družijo s prijatelji in razvijajo svoje socialne kompetence, pridobivajo izkušnje iz sveta okoli njih med plezanjem po drevesih, na košarkarskih in nogometnih igriščih, pa tudi na sprehodu po gozdu ali bližnjem travniku. Družine se spodbuja, da se čim večkrat »prostočasijo« skupaj in da starši kdaj pa kdaj v svoj dom spustijo tudi dolgčas.

Učenci so v tem tednu v šoli sodelovali pri različnih aktivnostih: plesali so pri plesnih uricah, se igrali smešne in zanimive igrice, se skupaj s sošolci igrali s svojimi igračami, prisluhnili so šolski knjižničarki, ki jim je prebrala zanimivo pravljico, zapisali so prijetne prostočasne dogodke in potovali s pravljico, spoznavali, kako so otroci včasih preživljali prosti čas, se udeležili pohoda in iger na prostem, obiskali Olimje in Jelenov greben, se igrali družabne igre, risali …

Ob sproščujočih dejavnostih je nastalo nekaj fotografij, ki si jih lahko ogledate v spodnji galeriji.

Dostopnost