(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Devetošolci so tudi letos obiskali Ulico obrti, ki v sklopu MOS Celje že peto leto zapovrstjo predstavlja obrtne poklice. Osrednja točka je ‘Vajeniška pisarna’, kjer lahko zainteresirani obiskovalci dobijo vse informacije o izvajanju vajeništva. Predstavljeni so bili posamezni poklici in vključitev dijakov v proces praktičnega usposabljanja z delom, učenci pa so lahko dobili informacije srednjih šol in spoznali strokovno podporo obrtno-zborničnega sistema. V izdelavo izdelka so se učenci lahko tudi sami aktivno vključili. Na Ulici obrti so letos predstavljeni poklici: oblikovalec kovin – orodjar, mizar, gastronomske in hotelske storitve, slikopleskar, elektrikar, tesar, pek, slaščičar, avtoserviser, avtokaroserist in razstava ter demonstracije domače in umetnostne obrti.

Dostopnost