(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

9. junija smo učenci 1. in 2. razredov centralne šole Šmarje pri Jelšah in podružnic v okviru DPM obiskali Kekčevo deželo. Pot do Krajnske Gore smo si krajšali s petjem in pravljico. V čudovitem objemu gora nas je pričakal Bedanec bus in pričelo se je odkrivanje skritih kotičkov, kjer živijo Kekec, teta Pehta, modri Vitranc, prijazna Mojca in hudobni Bedanec. Veliko poguma je bilo potrebno zbrati, da smo mu izmaknili ključ od kletke, v kateri je imel vklenjeno Mojco, toda že naslednji hip se je prebudil in ugrabil našo knjižničarko. Prestrašeni smo jo našli privezano k drevesu. Ob glasnem oponašanju sove smo Bedanca odgnali, strah in groza pa sta povsem minila, ko smo končno zagledali hudomušnega Kekca. Odpeljal nas je k teti Pehti, ki nam je postregla zeliščni čaj in odlično pecivo. Zadovoljni in z lepimi vtisi smo se v večernih urah vrnili  pred šolo.

no images were found

Dostopnost