(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V okviru Karitasa sodelujemo v mednarodnem projektu »TEK PODNEBNE SOLIDARNOSTI«.
Tudi učenci naše šole tečejo v solidarnosti do ljudi iz revnejših držav, predvsem iz Afrike, ki jih posledice podnebnih sprememb najbolj prizadenejo.
S pretečenimi kilometri pomagamo graditi krog solidarnosti okoli planeta Zemlje (40.075 km). Do sedaj smo skupaj pretekli že 298.138,37 km. Krog solidarnosti okoli planeta Zemlje je tako s pretečenimi kilometri sklenjen že 7,4-krat.
Na POŠ Mestinje smo izvajali »Tek podnebne solidarnosti« v okviru podaljšanega bivanja in športne vzgoje. Pogovarjali smo se o podnebnih spremembah in vplivu le teh na ljudi in okolje. Ogledali smo si film o podnebnih spremembah, ki se je učencev zelo dotaknil in spoznali Zgodbo dečka Nangire. Učenci so razmišljali, pisali in ilustrirali kaj lahko sami storijo za manjše onesnaženje našega planeta.
Tek smo izvedli v torek, 22. 5. 2018, na šolskem igrišču v okviru podaljšanega bivanja. Vsak učenec si je prislužil medaljo v spomin na tek opomin na podnebne spremembe. Za ta namen pa smo tekli tudi ostale dni v mesecu maju pri urah športne vzgoje in v OPB. Učenci so bili zelo navdušeni.

no images were found

Dostopnost