(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Izpred šole smo se zjutraj odpravili radovedni in polni pričakovanj. Naša prva postaja je bil tehnični muzej v Bistri, kjer smo si ogledali lesarski, gozdni, lovski in prometni oddelek. Občudovali smo redke primerke starih vozil in prvi tramvaj, ki je vozil po Ljubljani okrog leta 1901. Poučno je bilo tudi potovanje do tja, saj smo spoznavali značilnosti krajinskega parka Ljubljansko barje ter njegovo pestro življenje rastlin in živali.

Med vožnjo skozi Vrhniko smo obudili spomine na Ivana Cankarja in »enajsto šolo pod mostom«.

Popoldne smo krenili proti Volčjemu Potoku, kjer so nas navdušili značilni parkovni nasadi lesnatih in zelnatih rastlin ter njihove značilnosti. Občudovali smo razstavo kaktusov in orhidej, na koncu pa smo si ogledali še razstavo dinozavrov. Uživali smo.

no images were found

Dostopnost