(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Učence v okviru projektov Ekošola spodbujamo k zdravemu in odgovornemu življenjskem slogu. Ključen za odgovorno ravnanje s hrano je spoštljiv odnos do hrane, ki ga še posebej izpostavlja dejavnost Hrana ni za tjavendan. Učenci so si pripravili sadno nabodalo po lastni želji. Izbirali so si sadje, ki ga imajo radi in tako poskušali zmanjšati količino ostankov hrane.

Najprej smo si pripravili vse potrebno za pripravo sadnega nabodala. Ob pripomočkih smo se pogovorili, kako ravnamo z njimi. Učenci so dobili nože, s katerimi so rezali sadje. Narezano sadje so si učenci nabodli na paličico, vsak po svojem okusu in želji. Po delu smo pospravili odpadke, jih odložili v koš za biološke odpadke in pomili posodo ter očistili mize. Pripravili smo mizice in si zaželeli dober tek. Učenci so pri delu zelo uživali in si zaželeli še več takšnih ur.

no images were found

 

Dostopnost