(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Tema, ki so jo izbrali otroci za otroški parlament v naslednjih dve šolskih letih, je izjemno zanimiva za vse nas –

šolstvo in šolski sistem.

Skozi dejavnosti v tekočem šolskem letu so učenci razpravljali o šolstvu ter podajali predloge in pobude o šolskem sistemu, v katerega so tesno vpeti, a morda premalokrat o njem vprašani.

Skozi delavnice na šolski ravni smo se srečevali in učili različnih tehnik razmišljanja, ki se tudi na pobudo mladih parlamentarcev uporabljajo pogosto v razredih pri pouku. Na izobraževanju za starše pa so bili s PNZ tehniko razmišljanja po de Bonu seznanjeni tudi starši.

Najbolj izkušeni parlamentarci, Ogi Josić, Manca Avsec, Tina Šket, Eneja V. Pondelak in Amanda Planinšek, so zastopali šolo na regijskem srečanju otroškega parlamenta, ki je potekalo ta teden na I. OŠ Rogaška Slatina. V skupinskem delu so učenci iz osnovnih šol s Kozjanskega iskali predloge za izboljšanje šole in šolskega sistema. Druženje je bilo prijetno in daje nov zagon za delo do konca šolskega leta.

no images were found

 

Dostopnost