(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

 

Zadnji teden v novembru je učence izbirnega predmeta kmetijska dela prijazno sprejela kmetija Sovinc. Kmetija leži le nekaj kilometrov iz Šmarja in je bila nekoč prva lokalna mlekarna. Še danes je poglavitna dejavnost kmetije pridelava mleka. Kmetijo nam je predstavil gospod Marko. Učenci so si najprej pogledali kmetijsko mehanizacijo, s katero obdelujejo kmetijske površine ter jo uporabljajo za delo v hlevu. Sledil je ogled novega hleva, ki omogoča prosto rejo živine, in molzišča z mlekarno. Nato so si učenci ogledali mlade teličke. Najmlajša dvojčka sta bila stara le en teden. Ker pa so na dan našega obiska imeli na kmetiji koline, smo si lahko ogledali tudi predelavo doma pridelanega mesa v mesne izdelke. Tako so učenci spoznali tudi pomen lokalnega pridelovanja hrane. Učenci so nili nad vsem videnim navdušeni. Za zaključek pa so dobili pravo kmečko pojedino, ki nam je vlila moči za hojo nazaj do šole. Kmetiji Sovinc se prijazno zahvaljujemo za tako lep in okusen sprejem.

Utrinke z našega terenskega dela si lahko ogledate v galeriji slik:

no images were found

Dostopnost