(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V soboto, 2. decembra, smo  učenci izbirnega predmeta šolsko novinarstvo in nekateri nadarjeni učenci spoznavali, kako je biti novinar za en dan. Pri novinarskem delu so nas usmerjale članice kluba Netek, pobudnica in vodja delavnic pa je bila novinarka Tina Murko Gajšek. V skupinah smo spoznavali različne novinarske žanre in se kot pravi novinarji podali tudi na teren po šmarskih ulicah. Nataša, Tajda in dva Matica so pripravljali intervju z inovativnim mladim kmetom, domačinom Maticem Vizjakom, Zara, Nela in Zala so v reportaži opisale potek dela v posamezni skupini, Lan Luka, Sali, Dejan in Neža smo pripravljali članek o dobrodelnosti v Šmarju, Nik in Rok sta se podala na šmarske ulice in povprašala ljudi o pripravah na prihajajoče praznike. Posnela sta radijsko anketo. Rok, Eneja in Tina Tiara pa so z upokojenci posneli radijski pogovor o božiču nekoč.

Spoznali smo, da se je potrebno na delo dobro pripraviti, zato smo pred odhodom na teren porabili kar nekaj časa za oblikovanje vprašanj. Po prihodu s terena pa naše delo še ni bilo končano. Posneto gradivo je bilo potrebno pretipkati, urediti, slovnično popraviti, besedilo nasloviti, izbrati fotografije … Skupina, ki je posnela radijski pogovor, pa je v programu za montiranje spoznavala tudi ta del novinarskega dela.

Neža Ramšak, 6. b

 

Kaj so učenci povedali o novinarskih delavnicah?

Najbolj mi je bilo všeč …

… urejanja prispevka, ki smo ga posneli v domu upokojencev. (Rok Krivokapić, 8. a)

… snemanje intervjuja v domu upokojencev. (Tina Tiara Opalič, 6. b)

… ko smo šli do prostovoljk iz Rdečega križa. (Lan Luka Mlinarič, 7. b)

… fotografiranje in pisanje reportaže. (Zala Vodopivec, 7. c)

… ko smo hodili okoli Šmarja. (Zara Božiček, 7. c)

… ko smo šli po trgovinah in spraševali trgovce in kupce. (Sali Sadria, 9. a)

… ko smo delali na terenu in pisali članek. (Dejan Skale, 6. b)

… ko smo bili na terenu, ko smo spraševali kupce in trgovke. (Neža Ramšak, 6. b)

… zgodbe ostarelih, kako so preživeli božič. (Eneja Gobec, 8. c)

… pica. (Nela Jurjec, 6. b)

… snemanje intervjuja z Maticem Vizjakom. (Tajda Majer 9. c, Nataša Dolenc, 9. b)

… pica. (Matic Šramel, 9. b)

… ko smo šli na teren in ko sva spraševala trgovce in kupce. Spremenila bi samo to, da bi delavnice potekale krajši čas. (Rok Krč in Nik Gajšek, 9. b)

… pica in intervju z Maticem Vizjakom. (Matic Boršić, 9. b)

no images were found

Dostopnost