(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V torek, 10. 10. 2017, smo sedmošolci imeli kulturno dan – odpravili smo se na ekskurzijo v Ljubljano.

V Ljubljani smo prisluhnili orkestru Slovenske filharmonije in si ogledali Narodno galerijo. Na oder v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma je najprej prišel orkester, nato še povezovalec Boštjan Gorenc – Pižama. Povabil je dirigenta Miho Rogino. Pod njegovo taktirko so zaigrali Vodnik po orkestru, ki ga je napisal Benjamin Britten in skladbo z naslovom Arležanka, odlomek iz suite št. 2. Medtem nam je Boštjan Gorenc na zabaven način razložil nekatere glasbene pojme.

Po malici na Jakopičevem sprehajališču v parku Tivoli, kjer smo si tudi ogledali razstavo fotografij na prostem, smo šli v Narodno galerijo. Tam so nas popeljali po zbirki in nam predstavili dela pomembnih slikarjev ter različne stile slikanja. Zanimivo se mi je zdelo, da ženske tudi pri slikanju nekoč niso imele enakih pravic kot moški (npr. Ivana Kobilca). Izvedeli smo tudi, zakaj so slovenski slikarji pogosto naslikali kozolec, ki je tako značilen za Slovenijo.

Bogatejši za kulturno doživetje in s prijetnimi vtisi smo se vrnili domov.

Zara Božiček, 7. c

no images were found

Dostopnost