(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Prejšnji teden (teden otroka) je bil za prvošolce dokaj sproščen in razbremenilen, saj smo imeli kar tri dneve dejavnosti – v sredo smo se odpravili do cerkve svetega Roka, četrtek je bil  namenjen izdelavi vozil iz odpadnega materiala in ogledu intervencijskih vozil na igrišču pri vrtcu, v petek pa smo že tradicionalno praznovali prihod tetke Jeseni. Zjutraj smo se najprej zbrali vsi skupaj, prisluhnili jesenski pravljici in se pogovorili o dnevu, ki je pred nami. Učenke in učenci so prinesli mnogo zamaškov (denarja) in  jesenskih dobrot, ki smo jih najprej sortirali, potem pa jih pripravili za peko in kuhanje, nekatere pa smo le oprali in že uživali v njihovi svežini. Učenci so si izdelali dva »škrniclja« iz papirja. Eden je služil kot nakupovalna košarica, drugi pa kot denarnica. Kupovali smo za zamaške, ki so jih lahko dobili v »banki«. Na tržnici tetke Jeseni smo se sladkali s pečenimi jabolki, kuhanim kostanjem, s slastno jabolčno čežano, svežim in suhim sadjem, bučnicami  ter oreščki. Na dobrote smo povabili tudi zaposlene na šoli, naši »prodajalci« pa so zelo skrbno spremljali, če so imeli kupci dovolj »denarja«, šele potem so jim prijazno postregli. Na koncu smo vsi skupaj ugotovili, da je bilo naše delo vredno truda in da smo vsi skupaj kljub dežju preživeli čudovit dan.

no images were found

Dostopnost