(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V tednu otroka smo na naši podružnici izvedli naravoslovni dan – obisk živalskega vrta ter športni dan – kros.

V sredo smo šli šolarji v živalski vrt v Ljubljano. Pred vstopom v živalski vrt smo si vzeli zemljevid, nato pa pomalicali. Po malici smo si ogledali žirafe, slone, opice, gorile, kenguruje, pave, medvede, kače, bele sove, surikate, volkove, kamele, tigra, geparda… Ogledali smo si tudi predstavo z morskim levom.    Zala Dobnik, 3.r

 

                  

                   

                  

                   

Četrtkov lep sončen dan pa smo izkoristili za izvedbo krosa, ki so se ga učenci zelo veselili. Po temeljitem razgibavanju smo se odpravili na bližnji hrib. Čeprav se je učencem proga na prvi pogled zdela zelo dolga, so jo prav vsi uspešno premagali. Po krosu smo se malce odpočili, nato pa se na igrišču igrali različne športne igre.

 

                  

                  

                   

                  

V OPB-ju pa smo v tem tednu razmišljali, kako lahko skupaj pripomoremu k temu, da bodo naši dnevi čim večkrat “sončni”.

                    

                    

Pri angleških uricah smo se igrali socialne igre na temo prijateljstva in sonca. Tretješolci so si naredili lutke, katerim lahko zaupajo svoje skrbi. Vsi pa smo izdelali sestavljanko prijateljstva.

                 

                 

Dostopnost