(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V jesenskem popoldnevu smo se zbrali  v šoli vsi, ki nas zanima poseben način pisave; lahko rečemo lepopisja- kaligrafske pisave. Seveda  nas je zanimala tudi Žusemska legenda o Majorju, ki je služil samemu presvetlemu cesarju na Dunaju. Zgodba pripoveduje,  kako je bil  Major iz Svetega Štefana nagrajen, ker je znal pomiriti malega dojenčka –  malega cesarčka, malega kričača. To zgodbo smo našli v Artičkovih Žusemskih legendah.

Ker pa so na gradovih pisali s posebej lepo pisavo  in gosjimi peresi smo se v teh veščinah preizkusili tudi  šolarji in dve šolarki, ki sta že petošolki in hodita v centralno šolo. Ob koncu sta ugotovili, da bi bilo res škoda, da bi zamudili takšne dejavnosti, ki so se odvijale to popoldne v šoli Sveti Štefan. V očeh, ki so odhajale domov, smo lahko videli le zadovoljstvo in veselje.

Zadovoljni sva bili tudi učiteljici, ki sva to pripravili, saj so bili otroci delovni in zvedavi.

Učiteljici Vanja in Marta

     

     

     

     

     

     

Dostopnost