(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V sredo, 20.9.2017 so se učenci izbirnih predmetov TVZ in KD zopet odpravili na teren. Izpred OŠ smo odšli proti centru Šmarja pri Jelšah, kjer nas je najprej sprejel g. Turk. Šmarski vinogradnik nam je pokazal prostore Šmarske vinske kleti ter nam predstavil njihovo delovanje. Ob sladkanju manjših krofov so učenci postavili tudi dodatna vprašanja, saj jih je delo domačina zanimalo. Ob odhodu smo prejeli spominske kozarce z lepo vidnim šmarskim grbom.

Za tem smo z učenci nadaljevali pot v zgornje prostore Skazove hiše. Z letošnjim avgustom je namreč bil ustanovljen javni zavod za turizem, šport in mladino. Direktorica zavoda, ga. Melita Bevc, nam je prav tako razkazala njihove prve prostore, povedala o njihovi organizaciji ter učencem izbirnega predmeta TVZ dala posebno “turistično nalogo”.

Dostopnost