(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Z devetošolci smo se 14. 9. 2017 odpravili na celjsko sejmišče, kjer od 12. do 17. septembra poteka že 50. MOS Celje. Obrtno podjetniška zbornica Slovenije je skupaj z območnimi zbornicami ter srednjimi poklicnimi in strokovnimi šolami pripravila Ulico obrti, kjer so predstavljeni zanimivi obrtni poklici. Letos so se učenci lahko seznanili z delom pečarja, polagalca keramičnih oblog, kamnoseka, tesarja, avtoserviserja, avtokaroserista, peka, slaščičarja, gastronoma in hotelirja, oblikovalca kovin, orodjarja in mizarja. V zadnjem obdobju se kljub velikim možnostim za zaposlitev in nadaljnjo poklicno kariero vse manj otrok odloča za izobraževanje na srednjem poklicnem nivoju, zato se Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije trudi s promocijo srednješolskih programov, ki izobražujejo za deficitarne poklice. S tem namenom je zbornica učence osnovnih šol vljudno povabila na ogled Ulice obrti in jim v ta namen tudi zagotovila brezplačne vstopnice.

no images were found

Dostopnost