(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

V ponedeljek, 11. septembra, se je za šestošolce odvil prvi tehniški dan v tem šolskem letu. Seznanili so se z načinom dela pri dejavnostih, kjer se izvaja praktično delo, in ponovili pravila varnosti v prometu.

Medicinska sestra Magda Sep je predavala na temo prve pomoči, nato pa prikazala, kako pomagati pri določenih poškodbah, ki se lahko zgodijo pri pouku tehnike in gospodinjstva. Spregovorili so o nevarnih snoveh, s katerimi se srečujejo pri gospodinjstvu in naravoslovju, in o delovnem okolju pri tehniki in tehnologiji: urejenost delovnega mesta, delovna sredstva in skrbi za lastno varnost in varnost drugih v tehnični učilnici. Izpostavili smo tudi prometno varnost, si ogledali prometnovarnostni načrt šole in obnovili priporočila za večjo varnost pešcev (svetla oblačila, odsevniki, lučke, smer hoje ob cestišču brez pločnika, varovanje mlajših) in kolesarjev (oprema kolesarja, oprema kolesa, psihofizično stanje kolesarja, pravila pri vožnji s kolesom).

no images were found

 

 

Dostopnost