(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Letošnje poletne počitnice so se za 45 učencev zaključile malce bolj aktivno. Teden od 15. do 19. avgusta smo namreč preživeli na tradicionalnem športno-jezikovnem taboru v Kranjski Gori. Kot vsako leto doslej nas je tudi letos gostil dom CŠOD. Dogajanje na taboru je bilo zelo razgibano, saj ni manjkalo športnih aktivnosti in zabavnih načinov za bogatenje zakladnice tujih jezikov, za kar je skrbelo šest učiteljev spremljevalcev.

Dogodek, ki se ga je večina učencev najbolj veselila, je bil obisk letnega sankališča. Ker pa so bili takratni dnevi izjemno vroči, je prijalo tudi kopanje v ledeniškem jezeru Jasna. Zelo zabaven je bil četrtkov večer, ko je »bingo« prav vsakega razveselil s prijetnim presenečenjem. Enega od izletov smo posvetili tudi obisku Planice, kjer smo se zavzeto zagnali na tamkajšnjo »velikanko«. Vzpon nanjo  ni bil mačji kašelj, vendar so se ob čudovitem razgledu na dolino vsi napori poplačali. Ob večerih smo se odpravljali na sprehode v mesto, kjer nas je doletela čast, da smo lahko navijali za tekmovalce Kranjskogorske 10ke, enkrat pa smo si ogledali film o Kekcu, ki na poseben, otroški način prikazuje kulturno dediščino alpskega sveta. V pravi užitek pa sta nam bila obiska vodnega »mesta« Atlantis. Ob vstopu se je večina učencev kakopak zapodila proti toboganom, ki so tamkajšnja največja atrakcija.

Ob prihodu domov smo bili popolnoma prerojeni, saj je veselje ob aktivnostih pregnalo počitniško dolgočasje.

                                                                                                  Domen Trontelj, 9. b

Dostopnost