(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

NARAVOSLOVNI DAN –S prvošolci v Rogatec

V sredo, 24. 5. 2017, smo imeli naravoslovni dan. Učenci 1. razreda POŠ Kristan Vrh in učenci 1. b iz Šmarja smo se odpeljali v Rogatec v Muzej na prostem, ki je največji slovenski muzej na prostem. Po odhodu izpred šole so nas presenetile dežne kapljice, a ne za dolgo.

In začel se je potep po muzeju….najprej delavnica v stanovanjski hiši, in sicer skupaj z »gospodinjo« smo iz testa oblikovali kitke, hlebčke in žemljice. Izdelke smo odložili v zakurjeno krušno peč, da se spečejo. Na koncu smo jih odnesli domov. Sledil je obisk pri čebelarju, kjer smo slišali kar nekaj zanimivosti o čebelah. Izdelali smo si svečko iz čebeljega voska. Nato smo  šli na delavnico, kjer smo razglednico opremili s pečatniki, prilepili naslove in jih dali sušiti. Po malici je sledil še potep po celotnem muzeju. Ogledali smo si stanovanjsko hišo, gospodarsko poslopje, kozolec, svinjak, stranišče na »štrbunk«, vodnjak na »čapljo«…Pred odhodom domov pa smo še kupili spominke.

 

Učiteljica Ladislava in učenci 1. razreda

 

  

   

   

   

           

   

   

   

   

   

Dostopnost