(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

»Srca samo naj merijo čas, kažejo pota.«

S to Pavčkovo mislijo so nas v torek, 25. aprila, na šolski proslavi ob dnevu upora proti okupatorju in prvem maju nagovorili nastopajoči. Z izbranimi mislimi so osvetlili nekatera zgodovinska dejstva o obeh praznikih, povedano pa obogatili z odlomki iz filma Kaplan Martin Čedermac in posnetki o slovenskih izgnancih. Poslovilno pismo sina Ivana svojim staršem, deklamacije in pesmi so spregovorili o pogumu in žrtvah naših prednikov. Prireditev je nadgradila Godba na pihala Šmarje pri Jelšah, ki nas je s prvomajsko budnico popeljala v čase, ko se praznično oblečeni delavci z nageljni v gumbnicah praznovali praznik dela. Sledili so pevski, plesni in recitacijski nastopi naših učencev. Ob spremljavi harmonike se je predstavila tudi šolska folklorna skupina, v vesele počitniške dni pa nas je pospremila Kekčeva pesem.

Ana Katarina Napotnik, 9. b

Foto: Nika Amon, 6. b, in Maša Križanič, 7. b

Dostopnost