V okviru projekta Ekošola smo se prijavili v vseslovenski okoljsko-humanitarni projekt s sloganom STARA PLASTENKA ZA NOVO ŽIVLJENJE.

Ob tej priložnosti vas vabimo, da aktivno sodelujete pri zbiranju ODPADNIH PLASTENK pijač in mlečnih izdelkov, ki morajo biti popolnoma izpraznjene, stisnjene in če je mogoče zaprte s pokrovčkom (da obdržijo obliko). Ločene morajo biti dosledno in pravilno.

Zbirajo se SAMO plastenke z oznako PET in številko 01.

Zbiranje bo potekalo med 22. marcem in 22. aprilom 2017, ko bo za šolo postavljen ZABOJNIK, v katerega jih bomo dali.

Šola, ki bo zbrala največ kilogramov plastenk na posameznega učenca, bo na koncu nagrajena. Prejela bo tudi prehodni pokal s svojim nazivom.

3, 2, 1… Pa naj se zbiranje začne!