(03)-8171-500 OŠ Šmarje pri Jelšah, Vegova ulica 26, 3240 Šmarje pri Jelšah info@os-smarje.si
Select Page

Mladi parlamentarci in parlamentarke OŠ Šmarje pri Jelšah smo letos v okviru 27. otroškega parlamenta razglabljali na temo Otroci in načrtovanje prihodnosti. Učenci prve triade so z mentorico Lidijo Javorič razmišljali predvsem o skrbi za zdravje, starejše pa sta vodili in usmerjali učiteljici Valentina Kidrič in Marjeta Dečman Iglič. Nekajkrat smo se zbrali, izdelovali plakate ter se pogovarjali o pomembnih vprašanjih, kdo smo in kaj želimo postati. V začetku januarja smo sodelovali tudi v dveh delavnicah, ki sta ju vodila predstavnika Društva za boljši svet. Skozi delavnice in celotno šolsko letos smo dobro obdelali našo samopodobo, prihodnost, vrednote, cilje, medsebojne odnose in delovanje družbe. Nastajali so referati, risbe, ankete, plakati, debate in predstavitve pri pouku.

9. marca 2017 pa je bil čas, da naše celoletno delo predstavimo tudi drugim. Na srečanje smo povabili ravnatelja g. Mitjo Šketa, podravnateljico ga. Greto Stiplošek Pajk in predstavnici svetovalne službe ga. Jernejo Kocman ter ga. Aljošo Vodeb. Predstavili smo svoja razmišljanja ter podali koristne nasvete glede prihodnosti. Program sta povezovali devetošolki Lara Čakš in Saša Zvonar iz 9. c razreda. Za izdelavo, analizo in prestavitev zaključkov ankete o naši samopodobi pa sta poskrbela Ognjen Jošić in Lara Smole iz 8. a.

Saša Zvonar, 9. c

 

 

 

 

 

Dostopnost